Zpět
Zpět
Zpět
18. 10. 2023 Cafeterie a e-stravenky

Doporučený postup ke konsolidačnímu balíčku

Informace, které zazněly na našem webináři, jsou stále platné. Žádné pozměňovací návrhy týkající se benefitů kromě koaličního totiž nebyly přijaty. Doporučujeme proto následující kroky.

1) Zpracujte si přehled plnění benefitů

Prvním krokem je získat jasný přehled o tom, jaké nepeněžní benefity nyní zaměstnancům poskytujete nad rámec jejich mzdy. Projděte si vaše směrnice a sestavte seznam všech benefitů, které v současné době nabízíte. Důležité je zjistit, které z těchto plnění by mohly „spadnout“ do nového souhrnného limitu pro volnočasové benefity.

2) Spočítejte si investici do benefitů

Dalším krokem je spočítat, kolik ročně investujete do benefitů, které budou podléhat novému limitu. Pokud zjistíte, že vaše investice jsou výrazně pod tímto limitem, pravděpodobně nemáte důvod k obavám. Nicméně pokud máte ve firmě rozmanité nadstandardní benefity, může nový limit mít různé dopady na různé kategorie zaměstnanců. Někteří z nich mohou limit překračovat již jen díky nadstandardní zdravotní péči a podobně. Proto je důležité provést detailní výpočty a mít jasno v tom, kolik z limitu již využíváte na konkrétní zaměstnance nebo jejich skupiny.

Pokud po provedení výše uvedených kroků zjistíte, že překračujete nový limit nebo máte ve firmě nestandardní pravidla pro poskytování benefitů, je dobré zpozornět a situaci začít aktivně řešit.

Jakmile bude známý společný roční limit pro daňové osvobození nepeněžních benefitů pro rok 2024, budeme vás o tom informovat.