Zpět
Zpět
Zpět

Jak vlastně cafeterie šetří?

Vše vychází ze zákona

Částka, kterou poskytuje zaměstnavatel zaměstnancům v benefitových bodech, je pro zaměstnance osvobozena od daně z příjmů a odvodů sociálního i zdravotního pojištění, takže oproti mzdě ušetří 26 %. Zaměstnavatel pak ušetří na sociálním a zdravotním pojištění 8,3 % ve srovnání se stejnou částkou poskytnutou ve hrubé mzdě. A to je příjemné, no ne?

Ušetřit firemní náklady, ale nešetřit na zaměstnancích je chytrá filozofie každé dobře fungující firmy.

Jak můžete ušetřit?

  • Zaveďte s námi cafeterii

    Vyhnete se tak zvyšování mezd. Zaměstnanci zároveň získají od 26 % více a firma ušetří 8,3 % nákladů.

  • Zmírněte dopad snižování mezd

    Pokud musíte snižovat mzdy, převeďte část do benefitů. Reálný pokles příjmů vašich zaměstnanců bude o 26 % menší.

  • Vyberte si svůj swap

    Zaměstnanci získají možnost převést část mzdy do cafeterie, tím si zvýší reálný příjem a vy snížíte náklady.

Cafeterie šetří za každých okolností

Je to jednoduché. Vaši zaměstnanci najdou v cafeterii takové položky, které zkrátka nakupovat potřebují. Bez ohledu na to, v jaké době nebo situaci se nacházejí. Když je navíc mohou nakupovat prostřednictvím zaměstnaneckých benefitů, získají tím při nákupu o 26 % částky navíc. Tímto způsobem vaše společnost zároveň reálně šetří náklady.

Ať mluví fakta

Podle Českého statistického úřadu je průměrná roční částka vydaná na zdraví 3 870 Kč na jednoho člena domácnosti. Z toho 2 796 Kč připadá na léčiva a zdravotnické prostředky a 921 Kč na ambulantní zdravotní péči. Průměr finálních investic do zdraví je tak až 2,6 % z celkových spotřebních výdajů domácnosti za rok! A to není málo. Za vzdělání pak utratí během roku jeden člen průměrné české domácnosti 1 440 Kč, což je celé 1 % z celkových spotřebních výdajů.