Zpět
Zpět
Zpět
19. 5. 2022 O Benefit Plus

Motivační mapy v Benefit Plus

Co motivuje nás v Benefit Plus? Jak jsou na tom jednotlivé týmy?

Jak udělat lidi v práci spokojenější? Směřovat je do oblasti, které je motivují. A přesně to ukazují tzv. Motivační mapy. Rozdělují motivaci do třech hlavních oblastí podle toho, co je pro člověka důležité vztahy, růst nebo výkon a následně do konkrétních motivátorů.

Na jaře jsme se do toho pustili i my v Benefit Plus. Jednotlivé týmy prošly školením a pak se pustily do vyplňování dotazníků.

A výsledek? „Převažující oblastí motivace v Benefit Plus je oblast růstu. Dobře viditelné to je v odděleních Marketingu, IT a Carboneg. Naopak, týmy Zákaznického centra a Back Office čerpají svou energii z oblasti vztahové. Větší pestrost v motivátorech pak nacházíme v Partnerském oddělení a v ACM, kde do popředí vystupuje rovněž oblast výkonová“, vysvětluje HR managerka Majka Rajdlová, která školení vedla.

„Průměrná motivace našich týmů se pohybuje v tzv. Optimal Zone, což je vynikající výsledek, na který jsme v Benefit Plus náležitě pyšní. O to těžší úkol na nás čeká nyní, a sice takto vysokou motivaci u našich kolegů udržet“, dodává s úsměvem.